2016-05-11 Międzyszkolny Konkurs dla klas III "Moja mała i wielka Ojczyzna"

11 maja 2016r. w Szkole Podstawowej nr 19 w Kielcach odbył się Międzyszkolny Konkurs dla klas III „Moja mała i wielka Ojczyzna”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a : Mikołaj Kasprowicz, Mikołaj Lipiński i Helena Pęczalska.

Konkurs miał na celu poszerzenie wiadomości o regionie i Polsce, ukazanie bogactwa polskiego dorobku kulturowego, promowanie postawy patriotycznej wśród uczniów jak też przypomnienie najważniejszych wydarzeń i postaci z historii Polski i Polaków, co ściśle wiąże się z ważnym elementem wychowawczym naszej szkoły, jakim jest wychowanie patriotyczne.

Uczestnicy musieli prawidłowo odpowiedzieć na pytania, rozpoznać na zdjęciach miejsca oraz zabytki związane z Kielcami i opowiedzieć o nich, wykonać zadanie praktyczne, a także zaprezentować piosenkę związaną z regionem świętokrzyskim.

Wszystkie drużyny wykazały się znakomitą wiedzą i kreatywnością. Trzeba nadmienić, że rywalizacja była ogromna, a emocji nie brakowało.

Po zaciętej rywalizacji komisja sędziowska przyznała pierwsze miejsce uczniom z naszej szkoły!!!

Serdecznie gratulujemy !!!

Odtwórz  piosenkę