2021-09-30 Prace plastyczne naszych uczniów na wystawie w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej

Wielkie brawa dla naszych młodych wrażliwych plastyków, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
„Zwierzę to nie rzecz”
organizowanym przez Panią Senator Gabrielę Morawską Stanecką.

Prace zostały umieszczone w Internecie, dzięki czemu mogły one być udostępnione szerokiemu gronu odbiorców, a autorzy prac wzięli udział w Plebiscycie Publiczności. Prace zostały ocenione przez grono jurorów - autorów książek, animatorów przyrody, biologów, pisarzy, fotografów, współtwórców schronisk dla zwierząt.

Jest nam bardzo miło poinformować, że w tym ważnym konkursie nagrodzeni zostali nasi zdolni uczniowie,
a ich prace znalazły się na wystawie zorganizowanej w sali Senatu RP.

Wystawę otworzyła Pani Senator Gabriela Morawska-Stanecka słowami, które mamy przyjemność przytoczyć:

„Celem konkursu, który współorganizowałam, było uwrażliwienie, zwłaszcza ludzi młodych, na krzywdę zwierząt,

a także kształtowanie szacunku dla otaczającego nas środowiska naturalnego i budowanie odpowiedzialności

za stan naszej planety. Ogromna liczba prac, które do nas spłynęły, pokazała, że dzieci nie są obojętne na cierpienie zwierząt.

Doskonale zdają sobie sprawę, że obowiązkiem człowieka jest dbać o zwierzęta i nie pozwalać, aby działa im się krzywda.

Ziemia to nasz wspólny dom. Najwyższy czas, aby - nie wypominając sobie, kto zaniedbał - te lata zaniedbań naprawić

i w końcu zatroszczyć się o naszych braci mniejszych. Zwierzę to bowiem czująca istota, która przez człowieka

została udomowiona i na rzecz człowieka pracuje. Istota, która człowieka kocha bezgraniczną miłością.

Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w powstanie tej wystawy ".

Jesteśmy bardzo dumni z naszych młodych artystów, którzy wykonali swoje prace

pod kierunkiem nauczyciela plastyki p. Małgorzaty Śledź.

W swoich dziełach pokazali wielką wrażliwość oraz swoją miłość do zwierząt.

Oto laureaci konkursu:

Aniela Lipińska - nagroda jury oraz wyróżnienie w Plebiscycie Publiczności

Alicja Kierzkowska - nagroda jury oraz wyróżnienie w Plebiscycie Publiczności

Aleksandra Sierpniak - nagroda jury oraz wyróżnienie w Plebiscycie Publiczności

Amelia Molasy nagroda jury

Tymon Adach - nagroda jury

Oskar Ksel - nagroda jury

Weronika Majcher - wyróżnienie w Plebiscycie Publiczności

Serdecznie gratulujemy wszystkimi nagrodzonym. Zapraszamy do obejrzenia tych pięknych i bardzo ważnych społecznie prac.