O nas

Jesteśmy sześcioklasową publiczną szkołą podstawową z dwoma oddziałami przedszkolnymi. Uczymy się w 16 oddziałach. To szkoła, której tradycje sięgają 1952 roku. W roku szkolnym 2012/13 obchodziliśmy 60-lecie istnienia naszej placówki oraz nadanie szkole sztandaru.

Jesteśmy szkołą, która rozwija dziecięce zamiłowania i pasje. Każdy uczeń jest dla nas niepowtarzalny i wyjątkowy, dlatego od 2011 roku uczestniczyliśmy w projekcie Indywidualizacja nauczania. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w szeregu zajęć , kół i projektów. Na terenie naszej placówki funkcjonuje wiele organizacji uczniowskich, m.in. Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło LOP, PCK, Klub Wiewiórka, Szkolne Koło Sportowe, Klub Europejski Euro-Unit. Od wielu lat nasi wychowankowie odnoszą sukcesy na wielu płaszczyznach. Wyniki szkoły ze sprawdzianu klas VI plasują się na najwyższym  i bardzo wysokim poziomie w skali miasta i kraju. Należymy do czołówki pod względem laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. Szczycimy się wieloma osiągnięciami sportowymi w lekkiej atletyce, halowej piłce nożnej, czy minisiatkówce. Organizujemy wycieczki, rajdy piesze oraz białe i zielone szkoły, a także spotkania z wartościowymi, ciekawymi ludźmi, np. p. Łukaszem Wierzbickim, Pawłem Aniołem, piłkarzami Vive Targi Kielce. Wypracowaliśmy certyfikaty - Certyfikat Szkoły Przyjaznej Sześciolatkom, Zielony Certyfikat I stopnia, Certyfikat Szkoły Bezpiecznego Internetu, Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, Certyfikat Szkoły bez Przemocy. Włączamy się do wielu akcji charytatywnych (WOŚP, PCK, Szlachetna Paczka, Pluszowy Miś, Góra Grosza , Biała Wstążka), bierzemy udział w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.  Promujemy święto Polskiej Niezapominajki, Dzień Życzliwości, Dzień wiosny w Europie.

Bo jak mówi motto "Lećmy i nigdy nie zniżajmy lotów".

Do zobaczenia w kieleckiej "Ósemce"

o dumnym inieniu Wojska Polskiego